Blog

  • Úvod
  • Blog
  • Co na podzim a zimu? Seznam produktů pro snadnější objednání

Co na podzim a zimu? Seznam produktů pro snadnější objednání

8. říjen 2018

klara kantova

Vzhledem k tomu, že se mě dost mamin ptá, co bych jim z našich produktů doporučila na podzim a zimu, aby nenakoupily něco, co potom nebudou používat, udělám Vám výčet toho, co má naše rodina doma stabilně a bez čeho bychom se už neobešli.

Také to, co užíval náš synek od malička nebo alternativy toho, co máme v produktové řadě teď a čím bych ho ládovala, kdybych byla bývala už měla produkty vymyšlené. :)

Tak to vezmu popořadě:

Pro miminka a děti do dvou let doporučím

Sirup Coryza pro děti od 6. měsíců – neobsahuje rafinovaný cukr, je v něm hroznový a ovocný cukr, trošku bio citronu a velmi rychle zabírá na nachlazení.

Mast Tesařovka – je v ní Eukalyptus radiata, pro svou jemnou vůni je velmi vhodná už od miminek, mazejte pod nosánek, při kašli také na hruníček a záda a ulevíte miminku hlavně při kašli v leže. 

Sprej na nachlazení Coryza od miminek – esenciální oleje Eukalyptus radiata, Levandule Mt. Blanc, heřmánek modrý a řebříček obecný jsou velmi vhodné esence při nachlazení pro mimča, stačí když 1 – 2x stříknete do vzduchu v okolí miminka.

Coryza sprej - použití od miminek

koupit

Mast "Tesařovka" - použití od miminek

koupit

Coryza sirup pro děti od šesti měsíců

koupit

 

Pro děti od jednoho roku už je vhodný

Sirup Alta Herba ze 14 bylin – ten je vhodný jak při nachlazení, tak na posílení imunity, 1 polévková lžíce od podzimu do jara, k tomu přikoupit rybí tuk a tam se řiďte pokyny výrobce. Od jara do podzimu dejte pauzu, ať si tělo nepřivykne.

Pokud vy nebo dítě od roku trpíte úporným kašlem, je dobrý Sirup Broncho a pokud zelenou rýmou a kašlem, tak Sirup Gravedolen  (My je střídáme.)

Alta Herba - sirup ze 14 bylin (ochrana organismu)

koupit

Broncho sirup

koupit

Gravedolen sirup

koupit

 

Pro děti od dvou let

Alta Herba ze 14 bylin, Sirup Broncho , Sirup Gravedolen - jak jsem psala výše

Sprej na nachlazení Coryza – ten je vynikající, že pročistí vzduch kolem a lépe se dýchá. Eukalyptu globulu je v něm tak malé množství, že dětičky dráždit v žádném případě nemůže, ale má silné antibakteriální, antiseptické účinky. Máty peprné, tam zase kvůli obsahu mentolu je taky málo, tudíž dráždit nebude a pozitivní vliv na dýchací cesty je nemalý.

Olej do nosu Gravedolen nebo Gravedo pro děti – Gravedolen je na hustou, zelenou a zadní rýmu a Gravedo na normální rýmu. Oba oleje jsou unikátní v tom, že když bolí v krku, jak olej steče do krku, vydesinfikuje ho a je po bolesti. (Zajímavé je, že náš devítiletý syn používá olej pro dospělé a tatínek olej pro děti) :)

Gravedolen pro děti od dvou let - olej

koupit

Gravedo pro děti od dvou let - olej

koupit

Stick inhalátor pro děti

koupit

Stick inhalátor pro děti - náhradní náplň

koupit

Pokud už dítko umí nasát, taky používáme Stick inhalátor pro děti, je na shopu i výhodné baleni – 1 Stick inhalátor + 5 ml esence + 5 bavlněných tyčinek nebo 2 Stick inhalátory + 7 ml esence + 7 bavlněných náhradních tyčinek.

Broncho mast nebo Jezevčí mast na hrudník a záda v domácí vazelíně – ty u nás fakt nechybí celý rok, jsou geniální na takový ten noční kašel, kdy si lehnete a kašlete. No a s těmito mastmi si lehnete a do deseti minut spíte. My používáme Jezevce.

Kouzelné kapky – nasazuji ve vypjatých obdobích, jako je nástup do školy, vysoká nemocnost ve škole...
U DĚTÍ SE TINKTURY DÁVKUJÍ TAKTO: kapka na kilo na den, tzn. že pokud dítě váží 12 kg, je to 12 kapek na den – 12/3=4 kapky třikrát denně. (na etiketách to máme zobecněné, páč se tam tak dlouhý text nevejde.)

Broncho mast na hrudník a záda

koupit

Jezevčí mast na hrudník a záda

koupit

Kouzelné kapky tinktura

koupit

Bylinná čajová směs na suchý kašel

koupit

A pak nějaký ten čaj dle aktuálního problému. Je to vždycky tak, že viróza začíná suchým kašlem a postupně se mění ve vlhký, produktivní kašel, tudíž já většinou na začátek dávám Čaj na suchý kašel a tinkturu Pertus a pak Čaj na chřipku a nemocné průdušky pro děti a tinkturu Bronchy. Lukášek je nemocný tak 2x do roka, takže Čaj na imunitu neužíváme, ale pokud je dítko často nemocné, doporučuji přes zimu s přestávkami pít také.

Jo a samozřejmě Krém pro dětičky do mrazu s kokosovým a meruňkovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem a esencí z mandarinky. Můžou ho používat i maminy s citlivou, suchou a zralou pletí.

Bylinná čajová směs na chřipku a nemocné průdušky pro děti

koupit

Bylinná čajová směs na posílení imunitního systému pro děti

koupit

Bronchy tinktura

koupit

Krém na obličej pro dětičky do mrazu

koupit

Pro těhulky

Tady dejte pozor, čaje a tinktury s níže uvedenými bylinkami neužívejte.

Neužívat vůbec: blín černobíl, jalovec, jmelí, kafr, kokoška – pastuší tobolka, lékořice, pelyněk pravý, šalvěj, srdečník, petržel, medvědice, durman, hloh, kopytník evropský, máta polej (máta peprná se může)
Majoránka - tu neužívat ve větším množství
Rozmarýn - ten neužívat ve větším množství
Vlaštovičník - používat pouze zevně
Kontryhel - ten neužívat do třetího měsíce

A pro nás, dospělé

Alta Herba ze 14 bylin, Sirup Broncho , Sirup Gravedolen - jak jsem psala výše

Sprej na nachlazení Coryza – ten je vynikající, že pročistí vzduch kolem a lépe se dýchá, už jsem také psala.

Alta Herba - sirup ze 14 bylin (ochrana organismu)

koupit

Broncho sirup

koupit

Gravedolen sirup

koupit

Coryza sprej

koupit

Olej do nosu Gravedolen nebo Gravedo s tea tree – opět, Gravedolen je na hustou, zelenou a zadní rýmu a Gravedo s tea tree na normální rýmu (Oba oleje jsou unikátní v tom, že když bolí v krku, jak olej steče do krku, vydesinfikuje ho a je po bolesti. Taky je dobré, že tenhle olej nevytváří závislost, jako běžné spreje z lékárny).

Já osobně jsem naprosto nadšená ze Stick inhalátor s tea tree, je na shopu i výhodné baleni – 1 ks Stick inhalátor + 5 ml esence + 5 bavlněných tyčinek nebo 2 ks Stick inhalátory + 7 ml esence + 7 bavlněných náhradních tyčinek.

Gravedolen - olej

koupit

Gravedo s tea tree - olej

koupit

Stick inhalátor s TEA TREE

koupit

Stick inhalátor s TEA TREE - náhradní náplň

koupit

Broncho mast nebo Jezevčí mast na hrudník a záda v domácí vazelíně – opět, ty u nás fakt nechybí celý rok, jsou geniální na takový ten noční kašel, kdy si lehnete a kašlete. No a s těmito mastmi si lehnete a do deseti minut spíte. My používáme Jezevce.

Kouzelné kapky – ako u dětí, vysoká nemocnost v práci, když se celkově necítím dobře...

Broncho mast na hrudník a záda

koupit

Jezevčí mast na hrudník a záda

koupit

Kouzelné kapky tinktura

koupit

Bylinná čajová směs na suchý kašel

koupit

A stejně jako u dětí, nějaký ten čaj dle aktuálního problému. Je to vždycky tak, že viróza začíná suchým kašlem a postupně se mění ve vlhký, produktivní kašel, tudíž já většinou na začátek dávám Čaj na suchý kašel a tinkturu Pertus a pak buď Čaj na akutní zánět průdušek a tinkturu Bronchy. Čajů je tam spousta, tak jak píšu, dle aktuálních potíží.

Pokud se z nemoci fakt nemůžu dostat, já se od mala vcelku šapatně ze všeho dostávám, není k zahození ani tinktura Grippa na chřipku nebo tinktura Coryza na celkové nachlazení. Podstatné ale je, že už jsem 15 let neviděla antibiotika a náš Lukáš za svých 9 let antibiotika neměl ještě nikdy. :)

Pertus tinktura

koupit

Bylinná čajová směs - akutní zánět průdušek

koupit

Bronchy tinktura

koupit

Grippa tinktura

koupit

Coryza tinktura

koupit

Pod složením každého produktu je link do fotek do skupinky a tam už je popis daného produktu.